blank

نشست حوزه‌ی انقلابی و بزرگداشت دهه مبارک فجر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اجتماعی خط امان کاشان، نشست حوزه ی انقلابی با محوریت تبیین انقلاب اسلامی از منظر بیانیه گام دوم و رسالت حوزه علمیه در راستای انقلابی گری در مدرسه علمیه ابوتراب امامی کاشانی (ره) برگزارشد.

در آغاز نشست استاد ارجمند حجت الاسلام و المسلمین وحیدی ارتحال ملکوتی فقیه العصر و الزمان موید الامام و معین الولایه آیت الله العظمی حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی (ره) را تسلیت عرض کرده و درباره‌ی این فقیه عالیقدر فرمودند که حقیقتاً در طول تاریخ انقلاب اسلامی هر جا نیاز به پشتیبانی بود این عالم فرزانه همیشه پشتیبان و حامی بودند؛ ایشان بیش از صد اثر ماندگار بجا گذاشتند که یکی از این آثار کتاب منتخب الاثراست. وی در ادامه با بیان حدیثی از امام صادق (ع) درباره‌ی وظیفه‌ی مهم علمای دین در برابر شیاطین سخنانی ایراد کرده و اظهار داشتند اگر تا به امروز ارزشهای اسلامی زنده مانده است و اگر ما در زمان حاضر روبروی قبله می‌ایستیم و نماز می‌خوانیم، روزه می‌گیریم اینها همه را مدیون علمای بزرگ ، مجتهدین و مراجع تقلید هستیم که در طول بیش از 1400 سال تاریخ اسلام از این ارزشها دفاع کرده اند و همیشه خط مقدم بوده‌اند.

blank

در ادامه‌ی جلسه استاد عالیقدر حجت الاسلام و المسلمین احتشام در ابتدا از همه‌ی اساتید و طلابی که به صورت حقیقی و یا به صورت مجازی در جلسه شرکت کرده‌اند تشکر کرده و از زحماتی که مدیریت محترم مدرسه علمیه ابوتراب امامی کاشانی، حجت الاسلام و المسلمین اکبرزاده برای برگزاری این نشست انجام دادند قدرانی کردند.

وی در انتقاد از بعضی از کانال های مجازی معتبر حوزه که در زمینه قرآن و دهه فجر کمتر کار کرده‌اند به بعضی از سلبریتی ها اشاره کردند که در فضای مجازی اعلام می کنند مردم در زمان شاه دین دارتر بودند و با ذکر مثالهایی از حجاب و میزان طلاق و …. در عصر حاضر انتقاد می کنند . ایشان در جواب به این افراد بیان داشتند که باید ببینیم آیا دینی که شما از آن صحبت می‌کنید دین خودتان است یا دین خدا؛  دین خودساخته را می‌گویید در زمان شاه بهتر بود، یا دین خدا ساخته؛ ایشان در ادامه‌ی بحث اظهار داشتند که اگر می‌خواهید قضاوت کنید که دین در زمان حال قوی‌تر است یا در زمان شاه باید شاگردی کرد.

*** موسسه فرهنگی اجتماعی خط امان کاشان***

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید